Симон-Антони Иванов се класира за четвъртфинал на турнира по тенис на твърди кортове в Ираклион (Гърция), който е с минималния награден фонд от 15 хиляди долара.

Четвъртфинал Канада - Австралия и последни срещи в груповата фаза на "Купа Дейвис"

Мачовете започват в 12:00 часа на три корта в Мадрид

Иванов не допусна пробив и елиминира поставения под №2 чех Давид Поляк със 7-5, 6-3 за 107 минути. Двубоят се движеше равностойно до 5-5, след което българинът спечели шест от следващите седем гейма, с което взе първия сет и поведе с 4:1 във втория. Така той заработи 2 ценни точки за ранглиста на ATP и 438 долара.

Втората ракета на България Александър Лазаров отпадна след осминафиналния си мач с Лени Хампел (Австрия) след 4-6, 5-7. Вчера Хампел даде само два гейма на българския квалификант Мартин Димитров.

В надпреварата на двойки Лазаров и Иванов са поставени под №4. По-късно днес те ще играят на четвъртфинал срещу румънците Адриан Барбу и Стефан Палози.

Мартин Димитров и представителят на домакините Александрос Скорилас ще се изправят срещу Том Кочевар-Десман (Словения) и Александър Лебедев (САЩ) в мач за място на полуфиналите при тандемите.