Българката Изабелла Шиникова отпадна в първия кръг на квалификациите на турнира по тенис на твърда настилка от сериите WTA 250 в Монастир (Тунис) с награден фонд 251 750 долара.

Шиникова загуби от поставената под номер 8 в схемата на пресявките Лукреция Стефанини от Италия със 7:6(9), 0:6, 4:6 за 2:35 часа.

Първият сет беше изключително драматичен. Българката преодоля пасив от 3:5 и успя да изравни. В тайбрека Шиникова отново отстъпваше с 2:4, но в края обърна резултата в своя полза от 8:9 до 11:9 след три поредни точки.

Във втората част италианката не даде нито гейм на Шиникова, а в третия сет след 4:4 успя да направи пробив и при свой сервис затвори двубоя с първия си мачбол.

Българката заработи 1 точка за световната ранглиста и 1300 долара от наградния фонд.