Изабелла Шиникова отпадна във втория кръг на турнира по тенис на клей в Амстелвеен, Нидерландия с награден фонд от 60 хиляди долара.

Българката допусна поражение с 3:6, 6:2, 4:6 от 19-годишната хърватка Антония Ружич, като срещата продължи час и 54 минути.

Поставената под номер 8 в схемата Шиникова започна мача с пробив, но след това загуби четири последователни гейма, което прати първия сет на сметката на Ружич. 30-годишната българка коригира играта си във втория сет и с два пробива изравни резултата след 6:2.

Третият сет също започна много добре за Шиникова, която поведе с 3:0 гейма, но по-младата Ружич успя да осъществи обрат и да затвори мача при втория си мачбол.

В следващия кръг Ружич ще играе с швейцарката Симона Валтерт, номер 4 в схемата.

За класирането си за втория кръг в Амстелвеен Шиникова ще вземе 935 долара от наградния фонд и 9 точки за световната ранглиста, сочи БТА.