Шелби Роджърс, която е под №116 в ранглистата на WTA поднесе изненадата на турнира на твърда настилка в Лексингтън. Тя отстрани бившата световна №1 Серина Уилямс с 1-6, 6-4, 7-6(5) и се класира за полуфинал.

27-годишната Роджърс не започна добре мача и позволи на сънародничката си да спечели първия сет с лекота с 6-1.

Във втория сет Шелби се закачи за мача и не загуби нито веднъж гейм на свой сервис. Тя изчака своя шанс в десетия гейм, в който направи пробив, за да изравни сетовете.

Снимка 492382

В решителния трети сет пробиви отново нямаше, а ключова се оказа серия от четири последователни точки на Роджърс в тайбрека, която доведе резултата от 1-3 до 5-3 в нейна полза. След това тя успея да затвори мача със 7-5 точки. За Шелби Роджърс, която през предишните два сезона лекуваше травма в коляното, това е едва трета победа над тенисистка от Топ 10.

На полуфиналите Роджърс тя ще играе с швейцарката Жил Тайхман, която се наложи над Кики Белис с 6-2,6-4.

В другия полуфинал в турнира ще имаме изцяло американски сблъсък между Дженифър Брейди и Коко Гоф. Брейди разгроми чехкинята Мари Боузкова с 6-1, 6-2 за 66 минути игра, докато тийнейджърката Гоф направи обрат от сет и пробив пасив, за да победи осмата в схемата Онс Джабюр (Тунис) с 4-6, 6-4, 6-1.