Шампионката от Australian Open 2020 София Кенин (САЩ) допусна трета поредна загуба след спечелването на титлата на турнира от "Големия шлем".

Поставената под №6 Кенин загуби от украинката Даяна Ястремска с 3-6, 6-7(3) във втория кръг на силния турнир на твърди кортове в Доха (Катар), който е с награден фонд от 3.24 милиона долара.

Определиха състава на България за двубоя срещу Коста Рика за Купа "Дейвис"

Ето кои са избраниците на Тодор Енев

21-годишната американка от руски произход, която почиваше в първия кръг, допусна пробив в четвъртия гейм на първия сет, след което Ястремска запази аванса си до края на частта. Във втория сет Кенин реализира ранен брейк и поведе с 3-0. Украинката отвърна със серия от пет поредни гейма, а при 5-4 дори сервираше за мача, но не успя.

Така се стигна до тайбрек, в който Ястремска поведе с 4-1 точки и не допусна обрат. Така за втора поредна седмица американката загуби първия си мач, както и на турнира в Дубай на 18 февруари.

Поставената под №8 Петра Квитова (Чехия) продължава напред след победа с 4-6, 6-3, 6-0 над испанката Карла Суарес Наваро в мач между две от бившите шампионки от надпреварата.

Победителката от 2016 година Суарес Наваро взе първия сет с единствен пробив в петия гейм, но във втората част носителката на титлата през 2018 година Квитова дръпна с 3-0. Чехкинята доминираше в третата част и стигна до пълен обрат, а за място на четвъртфиналите тя ще срещне бившата шампионка от "Ролан Гарос" 2017 Елена Остапенко (Латвия).