Бившият номер 1 Роджър Федерер се справи лесно с чехът Томаш Бердих за час и 32 минути игра с резултат 6-2, 6-4, 6-4.

35-годишният швейцарецът, който не игра в последните шест месеца поради контузия, доминираше през целия мач и опроверга очакванията за оспорвана среща.

Томаш Бердих

Федерер ще играе на осминафинала в неделя с №5 японеца Кей Нишикори. При победа го очакват вероятни мачове с Анди Мъри на четвъртфинал и със сънародника си Стан Вавринка на полуфинал.

Анжелик Кербер постигна трета победа, защитавайки титлата си

Германката се справи с лекота с Кристина Плишкова

В последната среща от дамския турнир победителката от Ролан Гарос 2016, Гарбине Мугуруса победи латвийката Анастасия Севастова с 6-4, 6-2.

Испанката ще играе на осминафинал с румънката Сорана Кърстя, която се справи с американката Алисън Риске с резултат 6-2,7-6.