Роджър Федерер започна сезона на трева с победа срещу австралиеца Джон Милман. Срещата беше от първия кръг на турнира от ATP 500 в Хале, Германия и завърши при резултат 7-6(1), 6-3.

Федерер преследва десета титла в Хале. "Маестрото" има доживотен договор с турнира, който в последно време изпитва сериозни финансови затруднения.

Мачовете от турнира на трева от ATP 500 в Хале се играят по график

Роджър Федерер ще излезе на корта за последния мач от първия кръг

Мачът беше типичен за Федерер - игра сервис-мрежа с почивки в някои от геймовете, в които посреща. Швейцарецът допусна само една възможност за пробив на собствено подаване в последния гейм от срещата. Той имаше два шанса за брейк в шестата партия на втория сет и реализирайки втората на практика спечели сблъсъка.

През септември миналата година именно Джон Милман спря победния ход на Федерер на US Open. Сега австралиецът изглеждаше на моменти равностоен, но нямаше аргументи във важните точки.

На осминафинал швейцарецът ще играе с дългогодишния и съперник Жо-Вилфред Цонга, който участва "уайкд кард". Цонга спечели френското дерби срещу Беноа Пер с 6-4, 7-5.