Роджър Федерер е последният полуфиналист на Australian Open 2018. Защитаващият титлата си от миналата година швейцарец победи чеха Томаш Бердих със 7-6(1), 6-3, 6-4 за 2 часа и 18 минути.

Хьон Чун приключи американското участие на Australian Open 2018

Кореецът победи в три сета сензацията Тенис Сандгрен

Мачът започна по-добре за чеха, който проби в началото на първия сет и до края му доминирше. Бердих сервира за спечелване на първата част при 5-3, но след много дълъг гейм не можа да реализира сетбол. Федерер пое нещата под контрол и с няколко невъзможни отигравания пречупи съперника си.Сетът продължи точно един час.

След това спадна интензитетът в играта на Бердих. Той допусна пробив и загуби втората част с 3-6 за 35 минути. Още тогава чехът почувства болки и почивката между втория и третия сет поиска помощ от физиотерапевт.

Снимка 335988

В последната част Федерер проби в началото. Той се отпусна малко и допусна рибрейк за 2-2 след серия от грешки. "Маестрото" възвърна веднага концентрацията си и за втори път проби, след което беше въпрос на рутина да затвори сета със 6-4 за 43 минути.

На полуфинала швейцарецът ще играе с корееца Хьон Чун, който преди два дни елиминира Новак Джокович. Другият финалист ще бъде излъчен в мача между Кайл Едмънд (Великобритания) и Марин Чилич (Хърватия).