Роджър Федерер, който е водач на основната схема на турнира "Мастърс" 1000 в Шанхай се класира на полуфинал. Швейцарецът спечели последния мач от днешната програма срещу японеца Кей Нишикори с 6-4, 7-6(4).

Тимеа Бачински сложи край на надеждите на Арина Сабаленка за Сингапур

Две контузии оформиха карето на полуфиналистките в Тиендзин

Федерер поведе бързо з 4-1, но после допусна връщането на един пробив. "Маестрото" все пак успя да затвори сета с 6-4 за 49 минути. Той направи брейк в началото на втората част. Нишикори не се предаде и върна пробива за 3-3. Японецът притисна сервиса на съперника си в 12-ия гейм, но така и не стигна до сетбола. В тайбрека светвонят №2 имаше предимство и се наложи със 7-4.

Утре Федерер ще играе с хърватина Борна Чорич, който се справи по-рано с австралиеца Матю Ебдън със 7-5, 6-4.

В първия четвъртфинал Новак Джокович (Сърбия) ще се срещне с Александър Зверев (Германия).