Елена Рибакина отпадна изненадващо във втория кръг на турнира по тенис за жени в Мадрид, след като отстъпи с 5:6, 6:4, 6:2 срещу рускинята Анна Калинская.

За представителката на Казахстан това бе първи мач на турнира, след като получи почивка на старта.

Калинская, която е номер 60 в света, спечели в рамките на два часа и 13 минути и взе реванш срещу победилата я на същия етап в Маями Рибакина.

Лидерката в ранглистата на WTA Ига Швьонтек не направи подобна грешка и стартира с лесно 6:3. 6:2 срещу Юлия Грабхер. Полякинята записа ранен пробив във втория сет и въпреки че австрийката го върна бързо, Швьонтек мина без проблеми през оставащите геймове.

Късметът на Томова в Мадрид свърши

Българката се размина със среща със световната №1

Швьонтек пропусна турнира в Мадрид през миналата година заради контузия.

Поставената под номер 3 Джесика Пегула, която загуби финала през 2022 срещу Онс Жабюр, надви със 7:6(5), 6:3 полякинята Магдалена Фрех. Нейната американска сънародничка Алиша Паркс пък се наложи над Виктория Азаренка с 6:2, 7:6(5).

Паркс, която бе 150-а в световната ранглиста през миналия ноември и е 40-а в актуалната класация, вече е с баланс 4-1 в кариерата си в мачове срещу тенисистки от топ 20.

Бившата шампионка от "Ролан Гарос" Барбора Крейчикова, поставена под номер 11 в Мадрид, преодоля с 6:3, 4:6, 6:0 Дaнка Ковинич. Мартина Тревизан пък се наложи с 6:2, 7:5 срещу Южени Бушар.

Поставените Анастасия Потапова, Екатерина Александрова, Дария Касаткина, Вероника Кудерметова и Бернарда Пера също преодоляха втория кръг.