Рафаел Надал спечели с лекота първия мъжки полуфинал на Australian Open 2019. "Матадора" разби гръцката сензация Стефанос Циципас  с 6-2, 6-4 , 6-0 за 1 час и 47 минути. Той ще играе в неделния финал срещу победителя от утрешния сблъсък Новак Джокович (Сърбия) - Люка Пуй (Франция).

Наоми Осака на втори пореден финал в турнир от "Големия шлем"

Японката победи Каролина Плишкова в трисетов мач в Мелбърн

Световният №2 реализира общо шест пробива. В първия сет това се случи първо за 2-1. В седмия гейм "Матадора" повтори упражнението въпреки сериозната съпротива на първата ракета на Гърция. Първата част продължи 32 минути.

Вторият сет беше много по-оспорван Циципас успяваше на няколко пъти да се спаси, но при 4-4 изгуби втората брейк точка. И там нещата приключиха.

Надал затвори рутинно с гейм на нула след 44 минути игра.

Снимка 402155

Третият сет беше чиста формалност. Циципас се беше предал и Надал методично трупаше точки без да загуби гейм. В края гъркът стигна до възможност за пробив. В точково изражение резултатът в частта е 26-8.

Снимка 402152

Рафаел Надал ще играе пети финал на Australian Open, но има само една титла от 2009 година.