"Краля на клея" Рафаел Надал е фаворит за десета титла от турнира „Мастърс 1000" в Монте Карло. Днес Рафа надигра убедително “палача" на Новак Джокович, Давид Гофен с 6-3, 6-1.

Гофен започна двубоя много амбицирано и поведе с 3:1 гейма. Повратният момент в мача беше в следващия му сервис гейм, който продължи 17 минути. Надал го измъкна и след това наложи тотална доминация в среюата. Белгиецът успя да спечели само един гейм докрая на двубоя.

Давид Гофен

Давид Гофен

Другият финалист е също испанец и също играе с лява ръка. Алберт Рамос-Виньолас изигра поредния си трисетов мач и победи французина Лука Пуй с 6-3, 5-7, 6-1. Рамос-Виньолас досега не е печелил турнир от толкова висока категория. Както е известно преди два дена той измъкна почти загубен мач от световния №1 Анди Мъри.