Третата ракета в света Рафаел Надал стана шампион на турнира от сериите Мастърс в Рим. Във финалния мач Рафа се наложи над миналогодишния шампион и водач в световната ранглиста Новак Джокович със 7:5, 1:6, 6:3. Оспорваният двубой продължи 2 часа и 49 минути.

Tова е десета титла за Краля на клея в италианската столица и 62-а на червени кортове.

В първия сет сърбинът поведе с 2:0 с пробив, но Рафа успя да го върне незабавно и неутрализира предимството на съперника си. В 11-ия гейм пък се пропука Джокович, а Надал се възползва от тази грешка, поведе с 6:5 и затвори в своя полза началния сет, който продължи 1 час 14 минути.

Снимка 531041

Източник: EPA/БГНЕС

Джокович имаше трудности в началото на втората част, но постепенно набра скорост, подобри значително сервиса си и след два пробива спечели убедително сета, изравнявайки резултата. Ситуацията обаче се промени в решителния трети сет и този път Надал доминираше, за да спечели частта и съответно мача, пише БГНЕС. След финала в Рим Надал съкрати изоставането от Джокович в мачовете помежду им до минимум (28-29). Наградният фонд на Мастърса в Рим е 2 563 710 евро. За победата си испанецът ще получи повече от 245 000 евро.

Роджър Федерер: Обичам да печеля медали за родината си

"Спортистите не знаят какво точно се случва с Олимпийските игри"