Виктория Томова спечели срещата си от първия квалификационен кръг на US Open. Българката победи с 6-1, 6-7(2), 6-2 представителката на домакините Ирина Фалкони. За място в основната схема на турнира Томова ще трябва да спечели още две срещи.

Елица Костова продължава в Артвин, Юлия Стаматова отпадна

Кърджалийката спечели и на двойки

Макар, че мачът беше трисетов и продължи повече от два часа, Вики имаше превъзходство и загуби общо три гейма в първия и третия сет. Малка разконцентрация и несигурност даде шанс на Фалкони да вземе тайбрека на втория сет и да удължи срещата.

Снимка 308962

Източник: womenstennisblog.com

Томова ще играе във втория кръг със словенката Полона Херцог, която на Уимбълдън 2017 спечели общо пет срещи - три квалификационни и две от основната схема. Херцог елиминира американката Варвара Лепченко, преди да отпадне от рускинята Светлана Кузнецова с 4-6, 0-6.

Томова, с добавените 20 точки, е вече №155 във виртуалната ранглиста на УТА.

Днес своето участие започва Сесил Каратанчева, която ще играе с холандката Аранча Рус.