Българската тенисистка Петя Аршинкова направи невероятен обрат на ежеседмичния турнир в Анталия (Турция), който е с минималния награден фонд от 15 хиляди долара.

Григор Димитров вече тренира на закрито

Българинът се подготвя за турнирите в Стокхолм, Виена и Париж

Поставената под №3 българка победи японката Рина Сайго с 1-6, 7-6(6), 6-2 в мач, започнал вчера. Петя изоставаше вчера с 1-6, 3-5. Тя отрази три мачбола на японката в десетия гейм на втората част. След това в тайбрека Аршинкова трябваше да се спасява още 4 пъти, но след това взе поредица от 6 точки и да изравни сетовете. Тогава срещата беше прекъсната заради тъмнина и трябваше да се доиграе днес.

Новият минимач премина под диктовката на българката, която поведе с 4-1 и затвори срещата след 6-2. Днес Петя ще излезе на корта още веднъж срещу квалификантката Михаела Ниедемайер от Герамания.

По-късно Петя Аршинкова и Гергана Топалова ще играят на четвъртфинал на двойки срещу Карола Беженару от Румъния и Констанце Степан от Германия.