Поставената под №2 чехкиня Петра Квитова се класира за финала на турнира от WTA Premier 5 в Дубай.

Михаил Кукушкин победи убедително Андрей Рубльов в Марсилия

Руснакът си осигури място в утрешните полуфинали на турнира Open 13

Левичарката имаше много труден мач с представителката на Тайпе, Су-вей Хсиех и се наложи с 3-6, 6-2, 6-4 за 2 часа и 10 минути на корта.

Хсиех взе първия сет след два късни пробива с 6-3. Квитова дръпна с 4-1 във втората част. Последваха три много дълги гейма с общо 36 разигравания. Я края чехкинята реализира четвъртия си сетбол.

В последната част имаше разменени три пробива, след които Петра поведе с 2-1. Тя успя да устои на батиска на Хсиех, а в края взе последните си две подавания на нула.

На финала Квитова ще играе или със защитаващата титлата си украинка Елина Свитолина или срещу швейцарката Белинда Бенчич.