Новак Джокович се класира за полуфинал на турнира "Мастърс" 1000 в Рим. Световният №1 имаше трудности срещу намиращия се на 97-а позиция в ранглистата на ATP германски квалификант Доминик Кьопфер и дори си позволи да загуби втория сет.

Все пак "Джокера" се наложи с 6-3, 4-6, 6-3 за малко повече от два часа на корта.

Ноле взе хаотичния първи сет за 39 минути. Той поведе с 4-0, допусна връщане на два пробива за 4-3, но след два много силни гейма спечели с 6-3.

Сърбинът продължи да доминира във втората част и стартира с четвъртия си пробив в срещата. Кьопфер малко неочаквано върна брейка в шестия гейм, спечелен на нула. Германецът спаси на три пъти подаването си в деветия гейм и затвори сета при първата си възможност с 6-4.

Снимка 496891

В третата част Джокович имаше предимство. Той имаше 4 възможности за пробив в първия гейм, но успя да вземе подаването на съперника за 2-1 и то на нула. Сърбинът печелеше лесно сервис геймовете си с едно изключение и затвори мача при втората, появила се възможност с нов пробив за 6-3.

Утре световният №1 ще спори за място на финала с норвежеца Каспер Рууд, победил по-рано днес представителя на домакините Матео Беретини.

Другите два четвъртфинала са: Григор Димитров (България) - Денис Шаповалов (Канада) и Рафаел Надал (Испания) - Диего Шварцман (Аржентина).