Българският тенисист Александър Лазаров продължава с великолепните си изяви на демонстративния турнир в академията на Янко Типсаревич Белград.

В първата си среща от третата седмица Алекс надигра Матей Шабанов (Хърватия) с 6-3 6-3 за 1 час и 25 минути на корта. Лазаров поведе с 40-0 при 3-2, когато посреща и макар да трябваше да премине през равенство, реализира първия пробив в срещата. Съперникът му отвърна с рибрейк, но още в следващия гейм Лазаров отново си върна аванса. При 5-3 Лазаров спаси брейкбол при 30-40 и сложи край на сета при третата си възможност.

Третата ракета на България започна с пробив във втория сет. Сабатов отговори с рибрейк за 2-2, но Алекс направи още два пробива и затвори мача с 6-3.

Лазаров участва в последния етап от надпреварата, след като премина успешно през предишните две групови фази в Сърбия, побеждавайки междувременно и световния №23 Душан Лайович, който игра на "Адрия Тур" с Григор Димитров.