Цветана Пиронкова излиза в най-важния мач си за годината. Българката игра прекрасно през миналата година не Ролан Гарос и достигна до четвъртфинал. Точките, които спечели тогава са повече от половината, с които разполага в момента. Ако тя не успее да повтори успеха си ще излезе от Топ 100 след по-малко от две седмици.

Програма на Ралон Гарос за вторник, 30-ти май

Днес стартира световния номер едно Анди Мъри

Съперничка на българката е №81 в света германката Мона Бартел. Букмейкърите сочат Бартел за фаворитка в съотношение 1.14 към 5.50. Тя е спечелила двете срещи с Пиронкова досега. През годината има 18 победи и 7 загуби. Германката спечели в началото на месеца турнира в Прага.

преди 6 години в 13:28 ч.

6-0, 6-4 : Отличен старт за Цветана Пиронков в Париж.

Мачът завърши, както започна. Цвети сервира прекрасно и затвори мача за 1 час и 7 минути.

преди 6 години в 13:25 ч.

6-0, 5-4: Българката ще сервира за спечелване на мача.

Бартел не е на себе си, докато Пиронкова играе супер тенис. Тя направи супер уинър в ъгъла за 0-40.
Германката сбърка следващото разиграване.

преди 6 години в 13:21 ч.

6-0, 4-4: Пиронкова изравни селд отличен сервис гейм.

Българката сервира отлично и спечели на 15. Бартел е нервна и прави грешки.

преди 6 години в 13:17 ч.

6-0, 3-4: Пробив и за българката във втория сет.

Цвети достигна до две точки за пробив след нервни сервиси на германката.
Бартел спаси първaта. Във втората Пиронкова се защити прекрасно и след дълго разиграване накара Мона да изкара топката в аут.

Последно обновление в 14:55 ч. на 30.05

преди 6 години в 13:13 ч.

6-0, 2-4: Много труден гейм за българката.

Пиронкова започна нервен и допусна изоставане с 0-40.
Германката отговори с грешки и резултатът беше изравнен. Тя изигра много добре следващите две топки и си помислила, че е взела гейма. Оказа се, че бърка и българката успя да се измъкне.

преди 6 години в 13:03 ч.

6-0, 1-4: Гейм на нула за германката.

Бартел сервира силно и не остави шанс на българката. Гейм на нула.

Последно обновление в 13:04 ч. на 30.05

преди 6 години в 13:02 ч.

6-0, 1-3: Пиронкова спаси подаването си.

Българката сервира силно и поведе с 40-0. Бартел отвърна с два блестящи ретура, които направиха гейма дълъг. Цвети беше по-агресивна и германката допусна грешки в края.

преди 6 години в 12:56 ч.

6-0, 0-3: Германката е в подем.

Бартел сервира много силно и си взе подаването на 15.

преди 6 години в 12:52 ч.

6-0,0-2: Пробив за германката.

Пиронкова водеше с 40-30, но допусна двойна грешка.
В следващите две разигравания Бартел пласира неспасяеми уинъри и проби.

преди 6 години в 12:47 ч.

6-0, 0-1: Първи гейм за Бартел в мача.

Бартел играе агресивно и се възползва от пресилените топки на българката.
Цвети спечели най-дългото разиграване в гейма и намали на 40-30. За съжаление тя изкара в аут следващата топка.

Последно обновление в 12:47 ч. на 30.05

преди 6 години в 12:41 ч.

6-0: Сет на нула за 28 минути.

Германката достигна до една точка за пробив. Цвети отвърна с много силни и точни сервиси и затвори сета на нула.

преди 6 години в 12:36 ч.

5-0: Трети пробив в сета.

Пиронкова продължава да диктува играта. Германката е видимо смутено и допуска грешка след грешка.

преди 6 години в 12:34 ч.

4-0: Цвети продължава да мачка.

Германката спечели две точки в началото. След това тя сбърка.
Пиронкова завърши гейма на 30 с ас.

преди 6 години в 12:30 ч.

3-0 Отлично начало, втори пробив.

Германката поведе с 40-30 с много агресивна игра. Пиронкова се защити отлично и изравни.
Двете изиграха много дълъг гейм, в който защитата на българката надделя над атаката на германката.
Цвети реализира втората си точка за пробив.

Последно обновление в 12:34 ч. на 30.05

преди 6 години в 12:19 ч.

2-0: Гейм на 15 за Цвети

Пиронкова беше безапелационна и завърши със смач.