Григор Димитров излиза за шести мач в последните осем дена срещу канадския квалификант Васек Поспишил. При победа българинът ще се класира за осминафинал на Шанхай Мастърс срещу световния №1 Новак Джокович.

Димитров има четири мача с Поспишил и е спечелил и четирите. Канадецът е спечелил само един сет, през 2012-а година в Токио. Букмейкърите са сигурни в победата на българина. Кефициентите са: 1.14 срещу 5.50 в полза на хасковлията,

Това е четвърта среща на Васек Поспишил в турнира. Докато Григор играеше решителни срещи в Пекин, Поспишил трябваше да преминава през квалификации в Шанхай. Васек победи в пъряия кръг хърватския бияч на сервис Иво Карлович.

преди 7 години в 13:21 ч.

5-7, 6-7 (2-7): Поспишил направи още един мини-брейк и спечели мача.

преди 7 години в 13:19 ч.

5-7, 6-6 (2-4): Поспишил реализира единствения мини-брейк с хубав минаващ удар. Останалото са сервиси.

преди 7 години в 13:15 ч.

5-7, 6-6: Този сет ще се играе тай-брейк. Гришо спечели на 15.

Поспишил има предимство за тай-брейка. Той има 12 точки при сервис на българина във втория сет. Гришо има 9.

преди 7 години в 13:12 ч.

5-7, 5-6: Гришо отново ще сервира за оставане в мача. Той беше близо до изравняване след 40-0, но изпрати топката в аут, след като излезе на мрежата.

Поспишил удари едно от децата подавачи със силен сервис. Григор отиде и успокои детето,

преди 7 години в 13:07 ч.

5-7, 5-5: Григор отново си усложни живота с двойна грешка. Той е леко изнервен и това направи гейма сложен. 6-4 без възможност за пробив.

преди 7 години в 13:01 ч.

5-7, 4-5: Лекичко Поспишил стигна до гейм за спечелване на мача. Гришо взе две разигравания. Сега ще се сервира за оставане в мача.

преди 7 години в 12:58 ч.

5-7, 4-4: Гришо спасява подаването си. Дълъг гейм спечелен с 7-5 точки. Поспишил нямаше възможност за пробив, но показа агресивен ретур.

преди 7 години в 12:50 ч.

5-7, 3-4: Гришо стигна до точка за пробив след първото дълго разиграване в мача - 17 удара. Поспишил се спаси с ас. Още два силни сервиса и канадецаът отново е напред в резултата.

преди 7 години в 12:45 ч.

5-7, 3-3: Поредният спечелен гейм спечелен с лекота от сервиращия. Григор направи шестата си двойна грешка. Това беше единствената спечелена точка от канадеца.

Досега и двамата имат по 2 спечелени точки при подавания на съперника.

преди 7 години в 12:41 ч.

5-7, 2-3: Поспишил си праска сервисите и чака нова възможност за пробив.

преди 7 години в 12:39 ч.

5-7, 2-2: Григор отново си взема сервиса с лекота. Той допусна една грешка. Общите точки в мача са 48-48, но Поспишил води с 1-0 сета.

преди 7 години в 12:35 ч.

5-7, 1-2: Поспишил продължава с бум-бум сервисите. Гришо все пак спечели две разигравания.

преди 7 години в 12:33 ч.

5-7, 1-1: Хасковлията отговаря с 4 сервиса. Повечето геймове са къси и почти няма възможности за пробив.

преди 7 години в 12:30 ч.

5-7, 0-1: Поспишил печели подаването си за първи път на нула.

преди 7 години в 12:27 ч.

5-7: Поспишил повежда с 1-0 сета. Нова двойна грешка за българина при 15-0. Той изпусна две възможности да форсира тай-брейк. Накрая прибърза и изпрати топката в аут. Преди това загуби точка, след като спря разиграването, търсейки аут.

Първият сет продължи само 48 минути,

преди 7 години в 12:19 ч.

5-6: Гришо не успява да пробие. Българинът имаше една възможност да спечели гейма, но изпрати топката в мрежата след силен сервис. Това беше първия дълъг гейм в мача. Поспишил спечели с 7-5.

преди 7 години в 12:11 ч.

5-5: Сетът върви към тай-брейк. Димитров отново взе подаването си на 15 след неотразими сервиси.

преди 7 години в 12:07 ч.

4-5: Гришо поведе с 0-30, но Поспишил вкара сервисите си и направи 4 поредни точки.

преди 7 години в 12:04 ч.

4-4: Гришо завършва гейма с ас на 15. Поспишил се опитва да се наложи с излизания на мрежата, но хасковлията го притиска достатъчно.

преди 7 години в 12:00 ч.

3-4: Поспишил отново излиза напред. Силният му сервис го измъкна от 30 равни.

преди 7 години в 11:58 ч.

3-3: Димитров изравнява резултата. Хасковлията си усложни положението с една двойна грешка, но силните му сервиси спечелиха гейма на 30.

преди 7 години в 11:54 ч.

2-3: Отново както вчера Григор връща пробива в петия гейм. Двойна грешка на Поспишил даде предимство на българина. При последното разиграване канадеца намери мрежата отблизо. Гришо загуби само една точка.

преди 7 години в 11:49 ч.

1-3: Няма двойни грешки и Григор спечели гейма с лекота на нула.

преди 7 години в 11:48 ч.

0-3: Срещата започва като вчерашната. Поспишил си бие сервисите и си взема геймовете.

преди 7 години в 11:45 ч.

0-2: Както срещу Мъри в неделя Димитров загуби първото си подаване след две двойни грешки.При 30-0 Григор направи първата. Последва топка в аут по правата. Това даде шанс на Поспишил да търси пробив. Нова двойна грешка и той стана факт.

преди 7 години в 11:39 ч.

0-1: Поспишил залага на силния си сервис и си взе подаването с лекота на 15.

преди 7 години в 11:32 ч.

Съдията предупреди, че остават три минути до началото на мача.

преди 7 години в 11:31 ч.

Поспишил спечели хвърлянето на монета и ще сервира първи.