Григор Димитров е фаворит срещу южноафриканеца Кевин Андерсън. Той излиза в четвъртфинален мач от турнира в Стокхолм, като е най-високопоставения тенисист останал в схемата.

Андерсън е №48 в ранглистата на АТП, но е традиционно неудобен съперник със стила си сервис мрежа. Той прави средно по 13 аса на мач, но и почти по 5 двойни грешки. Африканецът изпълнява почти винаги първия си сервис с повече от 200 км/ч.

Григор го е побеждавал 5 пъти и е губил само 2 пъти. За последен път това се е случило през 2012-а година. Букмейкърите дават победа за българина в съотношение 1.40 - 2.75.

Победителят най-вероятно ще играе утре с Хуан Мартин дел Потро.

преди 7 години в 15:35 ч.

7-6(3), 5-7, 6-2: Андерсън прибърза и заби в аут. Димитров постигна шеста победа срещу южноафриканеца.

преди 7 години в 15:29 ч.

7-6(3), 5-7, 5-2: Перфектен сервис гейм за проятеля на Никол. Само един гейм дели българина от победата.

преди 7 години в 15:27 ч.

7-6(3), 5-7, 4-2: Андерсън все още се съпротивлява. Григор поведе в гейма, но след това започна да намира мрежата.

преди 7 години в 15:22 ч.

7-6(3), 5-7, 4-1:Хасковлията затвърди пробива. Той направи двойна грешка при 30-30. След това запази самообладание и е на два гейма от победата.

преди 7 години в 15:16 ч.

7-6(3), 5-7, 3-1: Решителен пробив за Димитров. Много интелегентна игра на българина в последните разигравания.

преди 7 години в 15:12 ч.

7-6(3), 5-7, 2-1: Хасковлията е бърз и възстанови преднината си.

преди 7 години в 15:10 ч.

7-6(3), 5-7, 1-1: Гришо изравни от 40-0 след три блестящи ретура. Андерсън би 8 сервиса и изравни геймовете в третия сет.

преди 7 години в 15:04 ч.

7-6(3), 5-7, 1-0: Серията от поредни геймове за Андерсън беше спряна. Хасковлията намери сервиса си, който се беше загубик някъде по пътя.

преди 7 години в 14:59 ч.

7-6(3), 5-7: Сетовете са изравнени. Димитров оказа лека съпротива, взе една точка и сбърка последната.

преди 7 години в 14:56 ч.

7-6(3), 5-6: Спадът в играта на Димитров продължава. Беше пробит на 15 и ще посреща за влизане в тай-брейк. Гришо заби в аут при последното разиграване.

преди 7 години в 14:52 ч.

7-6(3), 5-5: Андерсън си върна сервиса и е в лек подем. Григор спечели едно разиграване.

преди 7 години в 14:48 ч.

7-6(3), 5-4: Григор много бързо сдаде подаването си на 15 след серия от подарени точки.

преди 7 години в 14:46 ч.

7-6(3), 5-3: Решителен пробив за българина. Димитров ще сервира за спечелване на мача. Андерсън направи три двойни грешки и един ас. При последното разиграване Григор натисна южноафриканеца и го накара да засече топката в мрежата.

преди 7 години в 14:40 ч.

7-6(3), 4-3: Сервис геймовете на Гришо продължават в график.

преди 7 години в 14:37 ч.

7-6(3), 3-3: Пукотевицата продължи. Андерсън загуби едно разиграване.

преди 7 години в 14:33 ч.

7-6(3), 3-2: Малко по-труден гейм за Димитров. Все пак Андерсън направи грешки когато беше необходимо.

преди 7 години в 14:29 ч.

7-6(3), 2-2: Гришо имаше три възможности за пробив. Андерсън успя да си вкара решителните сервиси.

преди 7 години в 14:19 ч.

7-6(3), 2-1: Димитров няма загубена точка при свой сервис във втория сет.

преди 7 години в 14:17 ч.

7-6(3), 1-1: Гришо взе една точка и продължи да се наслаждава на сервисите на своя противник.

преди 7 години в 14:14 ч.

7-6(3), 1-0: Гейм на нула. Чудесно начало на втората част за българина.

преди 7 години в 14:10 ч.

7-6(3): Още един мини пробив и Григор взе първия сет. Андерсън изглежда укротен.

преди 7 години в 14:07 ч.

6-6 (4-2): Гришо направи един мини пробив за 3-1. Андерсън грешеше, когато се стигаше до разиграване.

преди 7 години в 14:03 ч.

6-6: Предстои тай-брейк. Григор беше безупречен и не даде точка на своя съперник. Точките до момента са 35-32 за българина.

преди 7 години в 13:59 ч.

5-6: Отново Димитров поведе с 0-30. И отново южноафриканеца вкара четири сервиса.

преди 7 години в 13:55 ч.

5-5: Гейм на нула. Андерсън се опитваше да е агресивен и бъркаше. Григор беше безупречен на мрежата.

преди 7 години в 13:52 ч.

4-5: Димитров дистигна до две точки. Нужни са му минимум четири за да пробие.

преди 7 години в 13:48 ч.

4-4: Леки затруднения за Гришо. Южноафриканецът спечели две точки, но отново сервисите решиха гейма.

преди 7 години в 13:43 ч.

3-4: Пореден гейм на 15 за южноафриканеца.

преди 7 години в 13:42 ч.

3-3: За първи път Андерсън имаше възможност за пробив и то на два пъти. Григор се измъкна и завърши гейма с два неотразими сервиса.

преди 7 години в 13:34 ч.

2-3: Гришо спечели отново единственото разиграване с красива къса. Андерсън би отново 4 силни сервиси и направи петия си ас.

преди 7 години в 13:30 ч.

2-2: Гейм на дългите разигравания. Андерсън извади последните две топки в аут.

преди 7 години в 13:25 ч.

1-2: Григор поведе с 0-30, но последваха четири силни сервиса. Андерсън направи четвъртия си ас в мача.

Последно обновление в 13:26 ч. на 21.10

преди 7 години в 13:21 ч.

1-1: Гришо отговори с 4 бързи точки.

преди 7 години в 13:19 ч.

0-1: Андерсън направи три аса и още една директна точка. Димитров спечели единственото разиграване.

Последно обновление в 13:20 ч. на 21.10

преди 7 години в 13:17 ч.

Андерсън сервира и спечели директна точка от втори сервис.

преди 7 години в 13:14 ч.

Двамата преминаха към изпълнение на загряващи сервиси.

преди 7 години в 13:08 ч.

Андерсън спечели жребия и както се очакваше избра да сервира. Само Макенроу обичаше да посреща.