Григор Димитров излиза срещу испанеца Алебрто Рамос Виньолас за място на финал на турнира от АТП в китайския град Ченду.

Българинът има големи шансове да спечели този турнир, след като всички по-високо поставени тенисисти отпаднаха. В първия полуфинал 20-годишният руснак Карен Качанов победи неудобния за Григор сърбин Виктор Троицки с 6-3, 7-5.

Вчера Рамос-Виньолас неочаквано победи убедително фаворита за спечелване на турнира Доминик Тием с 6-1, 6-4.

Григор е играл 4 пъти с този съперник, като има 3 победи и 1 загуба. Загубата е през 2008-а година на младежки турнир.

Букмейкърите сочат българина за фаворит в съотношение: 1:30 - 3:50.

Григор си върна на Шварцман и ще играе на полуфинал в Ченду

Българинът загуби първия сет, но направи забележителен обрат.

преди 7 години в 15:04 ч.

6-7(6), 6-1, 6-7(3): Удар с рамката за 1-6 и 5 мачбола за каталунеца. Първият бе спасен с хубав уинър - 2-5. Вторият също с хубав завършващ удар 3-5. Но левичарят от Матаро успя да завърши разиграването и да спечели мач, който не трябваше.

Последно обновление в 15:06 ч. на 01.10

преди 7 години в 15:00 ч.

6-7(6), 6-1, 6-6(1-5): Григор започна с двойна грешка, не можа да върне сервиса на Рамос-Виньолас и изпрати топката в аут за 0-3. После заби в мрежата лесна топка за 0-4. Все пак хвана минаващия удар и намали 1-4. И изкара в аут минаваща топка, която трябваше да спечели за 1-5.

Последно обновление в 15:03 ч. на 01.10

преди 7 години в 14:58 ч.

6-7(6), 6-1, 6-6: Мачът ще се реши в тай-брейк. Рамос-Виньолас си взе подаването и сега силният сервис на Гришо трябва да реши мача.

преди 7 години в 14:54 ч.

6-7(6), 6-1, 6-5: Нещата се обърнаха отново. Димитров ще посреща за спечелване на мача и място на финала.

преди 7 години в 14:50 ч.

6-7(6), 6-1, 5-5: Хасковлията спечели третата точка за пробив и мача започва отначало. Китайската публика е за него и избухна в аплодисменти при последната точка.

преди 7 години в 14:41 ч.

6-7(6), 6-1, 4-5: Гришо е в мача. Спечели на нула и сега трябва да пробие.

преди 7 години в 14:40 ч.

6-7(6), 6-1, 3-5: Нещата се усложниха. Димитров ще сервира за оставане в мача и в турнира.

преди 7 години в 14:35 ч.

6-7(6), 6-1, 3-4: Димитров отвърна на удара и спечели на нула. В последното разиграване българинът завърши почти невъзможна точка.

преди 7 години в 14:33 ч.

6-7(6), 6-1, 2-4: Бърз сервис гейма за Рамос-Виньолас. Шансовете за връщане на пробива се сведоха до 2.

преди 7 години в 14:29 ч.

6-7(6), 6-1, 2-3: Професионално свършена работа от Димитров. Време е за връщане на пробива.

преди 7 години в 14:26 ч.

6-7(6), 6-1, 1-3: Тенис на много високо ниво. И двамата направиха прекрасни удари. Фришо можеше и трябваше да върне пробива, но и съпернилът му показа висока класа.

преди 7 години в 14:16 ч.

6-7(6), 6-1, 1-2: Пробив за каталунеца. Григор сам си усложни гейма. На няколко пъти имаше точка за спечелване, но изкарваше топката в аут. При последното изравняване заби топката в аут.

Последно обновление в 14:17 ч. на 01.10

преди 7 години в 14:08 ч.

6-7(6), 6-1, 1-1: Рамос-Виньолас се изнерви, бърза и греши. Гришо достигна до пет брейкпойнта, които пропиля. При предимство на испанецът, Гришо завърши блестящо дълго разиграване. Последваха размени предимства и накрая два бързи сервиса приключиха гейма. Точките са 11-9.

преди 7 години в 13:55 ч.

6-7(6), 6-1, 1-0: Димитров е на командния пулт. 4 сервиса и гейм на нула.

преди 7 години в 13:49 ч.

6-7(6), 6-1: Двойна грешка на левичаря от Матаро и сетът е в полза на Григор Димитров. Ако не беше глупаво дадения първи сет мачът трябваше да е приключил.

преди 7 години в 13:46 ч.

6-7(6), 5-1: Нещата добиват приятен характер. Гейм на нула. Димитров отново ще посреща за сет.

Последно обновление в 13:50 ч. на 01.10

преди 7 години в 13:44 ч.

6-7(6), 4-1: Възходът на хасковлията продължава. Бърз пробив на 15 и обратът се задава.

преди 7 години в 13:39 ч.

6-7(6), 3-1: Българинът загуби първото разиграване, но после беше безапелационен.

преди 7 години в 13:35 ч.

6-7(1): Испанецът си взе подаването на 30. Димитров беше в гейма до 30-30, но после загуби бързо.

преди 7 години в 13:32 ч.

6-7(6), 2-0: Гришо мачка на нула. Може пък Виньолас да си е взел почивка.

Последно обновление в 13:32 ч. на 01.10

преди 7 години в 13:29 ч.

6-7(6), 1-0: Хубав пробив на 30. Хасковлията показа, че драматичната загуба на сета не му е повлияла.

преди 7 години в 13:24 ч.

6-7 (6-8): Гришо показа как се губи тай-брейк от 5-1. Рамос-Виньолас направи 5 поредни точки. Несериозноста след 5-1 се превърна в паника накрая. Димитров изпусна смаш, излезе неразчетено и каталунецът спечели с минаващ удар.

Последно обновление в 13:26 ч. на 01.10

преди 7 години в 13:21 ч.

6-6 (6-6): Тай-брейкът се закучи. Леко отпускане до 5-3. После топка в мрежата за 6-4 и нова мрежа за 6-5. И дълго разиграване със завършващ удар на форхенда. Димитров бягаше от бакхенда до степен да играе форхенд в левия ъгъл.

преди 7 години в 13:14 ч.

6-6 (5-1): Хасковлията направи мини-брейк за 2-1 и 5-1.

преди 7 години в 13:11 ч.

6-6: Каталунецът изпрати топката в аут за 30-30. Рамос-Виньолас поведе, но прекрасна минаваща по правата от форхенд донесе равенство. Гришо оспорва при следващот разиграване и не можа да реагира на завършващия удар за спечелване на гейма.

преди 7 години в 13:04 ч.

6-5: Приятелят на Никол взе много труден гейм преминал през няколко обрата. Гришо ще посреща за втори път за спечелване на сета.

преди 7 години в 12:57 ч.

5-5: Рамос-Виньолас поведе 40-0, Димитров изравни. Каталунецът отново имаше точка за спечелване на подаването, но изпрати топката в аут. Накрая се измъкна.

преди 7 години в 12:50 ч.

5-4: Геймът завърши за малко повече от минута на нула. Григор ще посреща за спечелване на сета.

преди 7 години в 12:48 ч.

4-4: Гришо пропиля три точки за пробив. Аут на Рамос доведе до изравняване 40-40. После каталунецът спаси разиграване за пробив с хубав завършващ удар. Втората геймточка за българина бе загубена след удар в рамката на ракетата при втори сервис.  Третата след нова рамка след дълго разиграване.  И след това каталунецът оцеля в последно дълго разиграване и мрежа на хасковлията.

преди 7 години в 12:37 ч.

4-3: Малко по-трудно, но хасковлията спечели подаването си на 30.

преди 7 години в 12:32 ч.

3-3: Пробивът е върнат. Рамос-Виньолас върна двойната грешка в началото. Изпрати в аут топката за 0-30. Нов аут след дълго разиграване - 0-40. Испанецът намали, но после сбърка в мрежата последната топка.

преди 7 години в 12:28 ч.

2-3: Пробив за испанеца. Димитров сам се вкара във филма. Двойна грешка за 0-30. Най-дългото разиграване за 0-40. Блястящо завършване за 15-40. И дълга топка в аут за 2-3.

преди 7 години в 12:23 ч.

2-2: Продължават и двамата да нямат проблем с подаването си.

преди 7 години в 12:20 ч.

2-1: Гришо е стабилен на началния удар и за втори път печели подаването си с лекота.

преди 7 години в 12:16 ч.

1-1: Испанецът спечели на 30 и не допусна ранен обрат.

преди 7 години в 12:15 ч.

Двамата вече са си осигурили по 42,470 долара. Финалистът ще прибави още 25,930 долара. А победителят ще спечели 148,860 долара.

преди 7 години в 12:13 ч.

1-0: Бърз гейм за българина.

преди 7 години в 12:11 ч.

Срещата започна. Първи сервира Димитров и печели откриващата точка.

преди 7 години в 12:10 ч.

Двамата изпълняват разгряващи сервиси. За последно играха по между си в Монте Карло 2014. Тогва Григор спечели с 4-6, 6-3, 6-4. Съдия е Карлош Бернардеш от Бразилия.