Димитър Кузманов постигна страхотна победа в третия кръг на турнира в Кобленц, Германия. Мико победи представителя на домакините Дъстин Браун с 4:6, 6:3, 6:4 за час и 40 минути игра.

През 2015-а година германецът отстрани Рафаел Надал на Уимбълдън, а година по-рано победи Матадора и в Хале, давайки му само пет гейма.

В първата част Браун успя да направи пробив в деветия гейм, което му донесе успеха в сета.

Кузманов успя да изравни резултата, след като взе подаването на съперника си в шестия гейм на втората част и поведе с 4:2. В третия сет българинът направи нови два пробива, с което си осигури победата и продължаването напред в турнира, който е с награден фонд от 46 600 долара.