Световният номер 2 Анди Мъри се класира за третия кръг на турнира във Виена след труден обрат срещу французина Жил Симон. Шотландецът се наложи с 4:6, 6:2, 6:2 след много здрава и изтощителна битка, продължила 2 часа и 42 минути.

Успехът запазва надеждите на двукратния олимпийски шампион да измести Новак Джокович от първото място в световната ранглиста и да завърши сезона на върха.

Двубоят между Мъри и Симон премина през 24 възможности за пробив и общо 113 непредизвикани грешки. Въпреки че френският тенисист взе само четири гейма във втория и третия сет, британецът трябваше да положи огромни усилия, за да ги спечели.

Двамата размениха по един пробив още в първите два гейма на мача. Симон успя да спечели и второто подаване на Мъри и поведе с 3:1. При 5:3 французинът сервираше за сета, но допусна връщане на пробива. Мъри обаче отново се пропука на свой сервис, което сложи край на първата част.

В началото на втория сет шотландецът спаси шест възможности за пробив, за да изравни за 1:1. Веднага след това световният номер 2 проби, но пък не успя да затвърди предимството си. Симон веднага върна пробива и стигна до 2:2.

Олимпийският шампион обаче стабилизира играта си, намали грешки и започна да сервира по-добре. До края на сета той не даде нито гейм на съперника, въпреки че шансове пред французина на липсваха.

Решаващият трети сет се разви по идентичен начин. Мъри проби за 2:1, а Симон веднага върна пробива, но това се оказа и последният гейм за французина в този мач.

Виктор Троицки преодоля поставения под № 3 Доминик Тийм с 6:2, 7:5, а Жо-Вилфред Цонга се справи с Филип Колшрайбер със 7:6(6), 6:2.