Времето днес позволи да бъдат довършени осминафиналите от откритото първенство на Франция по тенис и да бъдат изиграни по два четвъртфинала при мъжете и при дамите.

№2 Анди Мъри и №3 Стан Вавринка - миналогодишен победител в турнира, ще играят в единия полуфинал.
Мъри срещна голяма съпротива от Ришар Гаске. Французинът подкрепян френетично от публиката беше по-добър през голяма част от първите два сета. И в двата Мъри повеждаше с 5-2 и Гаске изравняваше до 5-5. В първия педставителят на домакините дори спечели със 7-5. Във втория Мъри някак си се докопа до тай-брейк, който спечели със 7-3. И тогава мачът свърши. Шотландецът превключи на друга предавка, а Гаске рухна и публиката утихна. В третия и четвъртия сет Ришар успя да спечели само два гейма.

Снимка 237241

Вавринка нямаше такива проблеми срещу испанеца Алберт Рамос и го победи с 6-2, 6-1 и 7-6(7).

В прекъснатите срещи победи постигнаха по-високо поставените тенисисти. Новак Джокович имаше известни затруднения срещу Роберто Баутиста само в последния сет, който спечели с 7-5. В неделя Джокера стартира със загубен сет, но днес постави нещата по местата им.

Давид Гофен се наложи в 4 сета над Ернестс Гулбис с 4-6, 6-2, 6-2, 6-3. Томаш Бердих би Давид Ферер с 6-3, 7-5 и 6-3. Младата австрийска надежда Доминик Тием зае мястото на Рафаел Надал в схемата след победа над късметлията Марсел Гранойерс с 5-7, 7-6(3), 6-0 и 6-2.

При дамите, Гарбине Мугуруса ще играе на полуфинал с „екзекуторката" на Цветана Пиронкова, Саманта Стосър, след победа над 108-та в света Шелби Роджърс с 7-5 - 6-3.

Цвети Пиронкова се огъна пред физиката на Саманта Стосър

Българката игра прекрасно, но малко не ѝ достигна за победата

В осминафиналните сблъсъци, Серина Уйлямс, в типичния си стил, бързо наказа Елина Свитолина с 6-1 и 6-1. Сестра ѝ Винъс загуби от Тимеа Башчински с 2-6 и 4-6. Карла Суарес Наваро, очевидно невъзстановена от контузия отстъпи на Юлия Путинцева с 5-7 и 5-7. Холандката Кики Бертенс отстрани Медисън Кейс с 7-6(4) и 6-3.

Утре продължава наваксването с програмата.