Григор Димитров достигна втори пореден четвъртфинал в турнирите от серията "Мастърс 1000".

В Синсинати българинът победи втория поставен - Стан Вавринка, с 6:4, 6:4 за около 80 минути на корта и по този начин Гришо вече води с 4:2 в победи в преките срещи с швейцареца, а също така за първи път го надигра на твърди кортове.

В първия сет играта бе равностойна в началните няколко гейма. При 4:3 за Вавринка се наложи Григор да спасява точка за пробив, но българинът се справи със задачата благодарение на добър сервис. В откриващия сет Григор спечели над 90% от точките след първи начален удар.

Това разколеба Вавринка, който веднага след това изигра изключително слаб гейм, в който швейцарецът допусна множество непредизвикани грешки. Гришо се възползва от това и проби за 5:4, след което затвори за 6:4. Загубата на първия сет изкара от равновесие Вавринка, който в яда си счупи своята ракета...

След почивката двамата нямаха никакви проблеми при сервисите си до 3:3. В този момент българинът умело се възползва от нова серия грешки на опонента и го проби решително по сценария от първата част и така спечели мача.

В следващата фаза Димитров ще играе с Жо-Вилфред Цонга или Стив Джонсън.

За Григор това пък е най-доброто постижение на турнира в Охайо, тъй като до момента бе достигал максимум до осминафиналите.