Националът за купа "Дейвис" Александър Лазаров се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Йерусалим (Израел) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 6 Лазаров направи страхотен обрат и се наложи с 2:6, 7:5, 6:3 над №4 в схемата Феликс Корвин от САЩ. Срещата продължи 1 час и 57 минути. Алекс изоставаше със сет и 3:5 при сервис на Корвин. Родният тенисист обаче спечели 12 от следващите 15 гейма.

За място на финала Лазаров ще играе срещу №5 в схемата Зейн Хан от САЩ.

Междувременно Александър Донски отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърда настилка в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара.

Донски загуби от 19-годишния американски квалификант Омни Кумар с 6:2, 5:7, 3:6 за 2:15 часа.

Българинът спечели убедително първия сет, но във втората част допусна пробив в 12-ия гейм и Кумар изравни резултата.

В третия сет американецът поведе с 4:1 и без проблеми затвори мача.

Донски все пак заработи 2 точки за световната ранглиста и 438 долара.

По-късно днес Донски и Роберт Щромбакс (Германия), поставени под номер 4, ще играят на полуфиналите на двойки срещу водачите в схемата Азиз Доугаз (Турция) и Ги Орли Ирадукунда.