В първия си мач след полуфинала на US Open 2018 японецът Кей Нишикори се наложи над младия германец Петер Гойовчик със 7-6(4), 6-3. Двубоят е осминафинален от турнира от ATP 250 в Метц (Франция).

Мартин Клижан победи Фабио Фонини в Санкт Петербург

Днес ще завършат осминафиналите на турнира от ATP 250

Нишикори, който в момента е №12 в света е водач на схемата. Той направи два пробива във втория и четвъртия гейм на втория сет и постигна 29-ти успех през 2018 година. Гойовчик заби 8 аса и спечели 79 процента от вкараните топки на първи сервис.

Нишикори ще играе утре на четвъртфинал с победителя от днешния сблъсък между грузинеца Николос Басилашвили и участващия с "уайлд кард" французин Уго Умбер.

В другия изигран мач от втория кръг представителя на домакините Ришар Гаске премина лесно през сънародника си Константан Лестиен след 6-4, 6-2. Той очаква №7 Филип Крайнович (Сърбия) или Жил Симон (Франция).