Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна от турнира в Торонто, след като днес загуби от Кевин Андерсън с 2:6, 2:6 в мач от четвъртфиналите в турнира. Южноафриканецът пречупи хасковлията за малко над час игра на Централния корт.

Четвъртфинал в Торонто: Григор Димитров - Кевин Андерсън, 2:6, 2:6

Южноафриканецът пречупи българина за час и 6 минути игра

Първата ни ракета успя да обърне от 0:30 първото си подаване и максимално да затрудни съперника си. Отговорът обаче не закъсня и високият 203 сантиметра също взе своя откриващ гейм. След това Григор поведе с 2:1 преди първата почивка в срещата, но след нея положението на българина на корта доста се усложни и той започна да прави редица грешки. Андерсън бързо изравни и не допусна отново да бъде разконцентриран. В седмия гейм, Димитров опита да се върне в мача, но допусна обрат от 40:15 и на практика реши съдбата на първия сет, който завърши при резултат 6:2 за гиганта.

Лошата игра на българина продължи и във втория сет. Той започна с пробив на нула за Андерсън, чието превъзходство над 27-годишния състезател си личеше все повече. Въпреки това, Григор успя да прекъсна успешната серия на Андерсън от 7 поредни спечели гейма, намалявайки изоставането си на 1:2, но това изобщо не бе достатъчно. Кевин също спечели своя гейм на нула и глътката въздух за Димитров бързо бе забравена. Петият гейм бе последният, който нашенецът успя да вземе, след което и след три последователни успешни серии, Андерсън записа успех и във втория сет с 6:2.

Снимка 372845

Източник: Twitter

Така южноафриканецът ще се изправи срещу победителя от двойката Александър Зверев и Стефанос Циципас на полуфинала.