Втората в схемата Каролине Возняцки (Дания) отпадна в третия кръг на турнира по тенис на червени кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд 6.69 милиона евро.

Возняцки, шампионка от Откритото първенство на Австралия през януари, загуби от Кики Бертенс (Холандия) с 2:6, 2:6 за час игра.

На четвъртфиналите Бертенс ще играе срещу победителката от двубоя между Мария Шарапова (Русия) и Кристиан Младенович (Франция).

Кайл Едмънд изхвърли Новак Джокович от турнира в Мадрид

Британецът нямаше спечелен сет в трите мача със сърбина

Шестата поставена Каролина Плишкова (Чехия) елиминира номер 9 Слоун Стивънс (САЩ) с 6:2, 6:3 за 64 минути и в спор за място на полуфиналите ще играе срещу водачката в схемата и защитаващата титлата си от последните два сезона Симона Халеп (Румъния).

Номер 7 Каролин Гарсия (Франция) се класира за четвъртфиналите след успех над 11-ата в схемата Юлия Гьоргес (Германия) с 6:2, 6:4 за 80 минути.