Датчанката Каролине Вожнячки е първата финалистка на турнира по тенис Маями Опън. Тя се наложи над втората поставена в схемата чехкинята Каролина Плишкова с 5-7, 6-1, 6-1.

Вожнячки, която никога досега не се беше класирала за финал в Маями ще очаква победителката от другия полуфинал между фаворитката на домакините Винъс Уилямс и натурализираната британка Джоанна Конта.

Плишкова има две турнирни победи през тази година в Бризбън и Доха. Тя беше фаворитка в мача, но ѝ се наложи в края на първия сет да спасява три точки за пробив. Вожнячки направи двойна грешка по-късно и даде възможност на Плишкова да спечели частта с 7-5.

Каролина Плишкова

В следващите два сет Вожнячки отчая своята адашка със страхотна защита и спечели безапелационно с 6-1, 6-1. Тя взе реванш за загубата си на финала в Доха от същата съперничка.