Втората ракета на България Изабелла Шиникова стратира с победа в турнира на клей в Рим (Италия), който е с награден фонд от 60 хиляди долара.

Григор Димитров с фитнес тренировка в Лондон

Българинът има планирано участие на турнира в Куинс

Българката направи впечатляващ обрат срещу представителката на домакините Кристиана Ферандо след малко повече от минути игра с 2-6, 6-4, 7-5.

Третият решаващ сет се разви много драматично. Шиникова трябваше на два пъти да наваксва пробив и в края реазлизира брейк, донесъл ѝ крайния успех. На осминафиналите Шиникова ще срещне победителката от сблъсъка между Нао Хибино (Япония) и Татяна Пиери (Италия), които играят днес.

Водачката на схемата в Рим Улрике Ейкери (Норвегия) загуби първия си мач от представителката на домакините Далила Спитери с 2-6, 4-6. №2 е Манди Минела (Люксембург), която днес стартира срещу испанката Нурия Парисас-Диас.

Днес Изабелла ще играе в мач на двойки, където си партнира с холандката Ева Вакано. Те ще се изправят срещу американките Луиза Чирико и Франческа ди Лоренцо.