Хуан Мартин дел Потро  подтигна първа турнирна победа след 33 месеца. За последно той триумфира в Сидни през 2014-а. Днес той нямаше големи затруднения с американеца Джак Сок и го победи с 7-5, 6-1 на финала в Стокхолм. Хуан Мртин има вече 19 турнирни победи от надпревари на АТП. Срещата продължи само час и 20 минути.

„Не се интересувам от места в ранглистата", каза Дел Потро. А само искам да играя по-добре. Когато съм 100% здрав мога да бъда опасен".

Той спечели турнира без загубен сет, като беше пробит сам на два пъти  то от българина Григор Димитров. Във финала големият аржентинец не допусна да се достигне нито веднъж до точка за пробив.

Първият сет се игра гейма за гейм до 5-5. След това Сок рухна, вероятно и заради дългия мач вчера, когато му бяха нужни почти 3 часа за да победи Александер Зверев. Американецът спечели още само един гейм срещу осем на неговия съперник.

Сок каза, че не е могъл да се противопостави на сервиса на Дел Потро.

Аржентинецът им 28 победи и 11 загуби тази година и спечели 250 точки и 100,800 евро. Сок трябваше да се задоволи с 150 точки и 53,085 евро.