Григор Димитров стартира в победа на двойки на турнира в шведската столица с награден фонд 593 705 евро. Димитров и Пиер-Юг Ербер (Франция) победиха поставените под номер 1 Жан-Жулиен Роже (Холандия) и Хория Текау (Румъния) със 7:5, 4:6, 12-10 след 85 минути и се класираха за четвъртфиналите.

Двамата направиха пробив в 12-ия гейм на първия сет. Във втората част Роже и Текау взеха подаването на съперниците си за 3:2, успяха да задържат преднината си до края и се стигна до шампионски тайбрек. В него Димитров и неговият партньор изоставаха до 4:7, но след това спечелиха следващите пет поредни точки, което им осигури два мачбола. Текау и Роже обаче ги отразиха и дори достигнаха до мачбол при 10:9.

Димитров и Ербер отговориха с три поредни точки, които им донесоха крайния успех. След победата двамата си гарантираха чек за 4680 евро и по 45 точки за световната ранглиста на двойки, а в спор за място на полуфиналите ще се изправят срещу Джак Сок (САЩ) и Трийт Хюй (Филипините).

Григор Димитров е шампион в турнира на сингъл от миналата година и ще започне защитата на титлата си срещу Теймураз Габашвили (Русия) в първия кръг. Програмата за утрешния ден на турнира ще стане ясна по-късно днес.