Най-добрият български тенисист – Григор Димитров приключи участието си на турнира „Роджърс Къп“. Първата ни ракета напусна надпреварата на фаза четвъртфинал, след като преклони глава пред поставения под №3 – Кей Нишикори. Азиатецът триумфира с 2:1 сета, в отделните части 3:6,6:3, 1:6.

Срещата продължи точно 2 часа и 10 минути. В битка за място на финала японецът ще спори със Стан Вавринка, който по-рано днес се разправи с Кевин Андерсън (6:1, 6:3).

Гришо пък продължава „черната“ си серия срещу днешния си опонент, регистрирайки трето поредно поражение. Всички от тях на турнири от „Мастърс 1000“ сериите.

Срещата започна трудно за Григор, който все пак успя да вземе първия си сервис-гейм, макар и след дюс. Във втория гейм българинът пръв стигна до точка за пробив, но Нишикори с добър сервис се спаси. След това двамата си размениха още по един гейм, но при 2:2 Димитров изведнъж рухна и допусна пробив на нула.

Григор все пак можеше бързо да върне пробива още в следващия гейм, в който стигна до две брейк точки, но отново не успя да надхитри японския си съперник, който удържа подаването си и поведе с 4:2. Последва нова размяна на успешни сервис-геймове за двамата, за да се стигне до деветия гейм, в който Нишикори за втори път успя да пробие сервиса на българина и така затвори и сета в своя полза с 6:3.

Вторият сет започна далеч по-добре за хасковлията, който още в първия гейм тръгна с пробив. След това обаче бе на път да сгреши на собствен сервис, като даде цели три точки за пробив на Нишикори, който не съумя да се възполза и Гришо дръпна с 2:0. Той можеше да вземе и третия гейм, като отново стигна до брейк точка, но този път японецът с добър сервис удържа подаването си и намали на 1:2. Димитров получи нов шанс да пробие в петия гейм, когато имаше цели две точки за пробив при 40:15 в своя полза, но отново сервисът спаси японеца. След това и Гришо трябваше да спасява брейк точка при 4:3 в своя полза, но се справи и задържа преднината си от два гейма. В следващия гейм българинът имаше три сетбола при сервис на Нишикори и при третия опит наказа съперника си и затвори сета с 6:3 в своя полза.

В третия сет Гришо се срина. В третия гейм от него той допусна да изостава с 0:40 и противникът му при втората си възможност успя да накаже Димитров и поведе с 2:1, а след това взе и своето подаване. В петия гейм пък Гришо сам подари гейма на японеца като при 30:40 направи двойна грешка и Нишикори дръпна с 4:1 с два пробива. До края азиатецът не изпусна инициативата и без проблем затвори сета и мача в своя полза с 6:2