Григор Димитров загуби след два тай-брейка от каталунеца Алберт-Рамос Виньолас мач, който бе длъжен да спечели. Хасковлията превъзхождаше своя опонент през по-голямата част от мача, направи три пробива повече, но липсата на концентрация в заключителните игри го лишиха от победата. Резултатът е красноречив: 7-6(6), 6-1, 6-7(3).

Досегашното развитие на турнира беше отворило широко вратата за Димитров да го спечели и забрави провала от Истанбул през пролетта.
Тогава той загуби неприятно финала от аржентинеца Шварцман и целият му сезон тръгна надолу. Вчера Димитров елиминира същия аржентинец, а големият фаворит Доминик Тием отпадна от Рамос-Виньолас.

В първия полуфинал днес новоизгряващия руснак Карен Качанов победи Виктор Троицки и ще играе финал за първи път в кариерата си. Качанов е №101 в ранглистата на АТП.

Левичарят от Матаро направи първи пробив за 2-3, но хасковлията бързо изравни. При 4-3 българинът можеше отново да пробие. 11-тият гейм бе труден за Димитров, но се стигна до тай-брейк.

Този тай-брейк беше ключовият момент в мача. Гришо поведе с 5-1 и се отпусна. Игра несериозно в следващите две точки. После проработи късметът на испанеца, който отрази 3 сетбола и изравни 6-6. Хасковлията изпадна в паника и сбърка при две разигравания, които бе длъжен да спечели.

Вторият сет протече много бързо. Рамос-Виньолас, като че ли реши да си почине и допусна три пробива. В играта на Димитров всичко се получаваше и може би си мислеше, колко глупаво загуби първия сет.

В началото на третата част беше втори ключов момент. Гришо си взе подаването на нула. И последва най-дългия гейм в мача. Хасковлията имаше пет разигравания за пробив, но загуби с 9-11.

Снимка 254562

Последва пробив за каталунеца, който удържаше подаването си до 5-4. Гришо проби в последния възможен момент и нещата стигнаха до втори тай-брейк.

В него Гришо заредува грешка след грешка. Допусна изоставане 1-6, успя да спаси два мачбола, но в третия Рамос-Виньолас завърши безапелационно.

Приятелят на Никол спечели от този турнир 42,470 долара и остана с утехата, че китайската публика беше на негова страна.