Григор Димитров - Диего Шварцман 4-6, 6-4, 6-3

Григор Димитров направи забележителен обрат срещу аржентинеца Диего Шварцман и си върна за загубения финал в Истанбул. Срещата бе четвъртфинална от големия турнир в китайския град Ченду.

Димитров загуби с 4-6 първия сет. Българинът допусна пробив в петия гейм и това се оказа фатално. Аржентинецът играеше дълбоко зад линията и разчиташе на грешки на Григор при играта от бекхенд.

Вторият сет също започна негативно за българина и той губеше с 1-3 гейма. Все пак Григор върна пробива за 4-4. После се спаси от нов пробив и взе още едно подаване на Шварцман за 6-4.

В третата част Димитров рано проби и поведе с 2-0. Така той успя да спечели 6 последователни гейма, което предопредели крайния победител. Последваха два размени пробива, но след това Гришо наложи волята си и спечели с 6-3.

Снимка 255698

Срещата е втора между двамата. Аржентинецът е №70 в ранглистата на АТП. През април Шварцман изненада Гришо и го победи на финала на турнира в Истанбул. След този мач кариерата на Димитров тръгна рязко надолу.

Димитров ще играе срещу победителя от мача между австриеца Доминик Тием и изпанеца Алберто Рамос-Виньолас. Другият полуфинал е между руснака Карен Качанов и сърбина Виктор Троицки.