Григор Димитров приключи с участието си на турнира в Монреал след загуба от Робин Хаасе. Считаният за фаворит български тенисист претърпя тежко и малко очаквано поражение от поставения под №52 в световната ранглиста - Робин Хаасе.

Холандецът до момента бе играл два мача с хасковлията, като и в двата случая напускаше корта в ролята на победен. Уви, днес Хаасе успя от третия опит! При това на 1/8-финалите в Мастърса от сериите ATP 1000 в Монреал след 7-6(3), 4-6, 6-1.

НА ЖИВО: Григор Димитров - Робин Хаасе, (6:7), (6:4), (1:6)

Българинът играе втория си мач в Монреал

Първият сет премина без пробиви и се реши след тайбрек, в който нашенецът се представи доста слабо и спечели едва три точки. Във втория сет Григор бе доста по-концентриран и уверен в себе си и поведе с пробив за 3-2 гейма. Последва обаче моментален рибрейк, но все пак Гришо проби отново за 5-4 след дълъг гейм, а при сервиса не допусна грешка и изравни сетовете.

За негово съжаление третият сет започна кошмарно за самия него и холандецът проби за 3-1 гейма. След това Хаасе достигна до още един пробив, за да приключи в крайна сметка срещата при 6:1 в третия сет.