Григор Димитров загуби  от Матео Беретини (Италия) с 6-7(5), 6-7(1) и отпадна на 1/8-финал на турнира от ATP 500 в зала във Виена (Австрия). Двубоят продължи почти два часа и беше изключително равностоен. Всичко се реши в двата тайбрека, когато концентрацията и шансът бяха на страната на италианеца.

Загубата на Григор беше №200 в професионалния тенис за него от точно 500 изиграни срещи. Българинът показа, че може да се нагажда към играта на всеки, но отново отстъпи пред страхотно сервиращ тенисист.

Григор Димитров - Матео Беретини 6-7(5), 6-7(1), 1/8-финал във Виена

Българинът не е фаворит в мача с по-неопитния италианец

Специалистите предвидиха, че шансът да има тайбрек в мача е огромен и се оказаха прави. Двамата сервираха страхотно и на практика не даваха шанс за пробив на съперника. В целия мач Беретини застраши сервиса на Григор 4 пъти  - 2 поредни в деветия гейм на първия сет, един във втората партия на втората част и един мачбол при резултат 6-7(5), 5-6.

Ръката на Григор в тези моменти не трепна и се спаси с отлични начални удари. През останалото време имаше и хубави разигравания, по-често завършващи в полза на хасковлията. Но те бяха по едно-две на гейм и не можеха да променят общата тенденция в мача.

Димитров така и не стигна до възможност за брейк, което даде огромно психологическо предимство на съперника му в решаващите геймове. В първия тайбрек Григор започна отлично и поведе с 2-0. Беретини заби един сервис и Димитров се смути, правейки две грешки, когато подава за 2-3.

Италианецът също сбърка за 3-3. При 4-4 Григор удари топката с рамка в аут, но Матео му върна жеста с грешка за 5-5. Италианецът все пак успя да вземе точка на свой сервис и да спечели следващото разиграване, което му донесе успеха в първия сет след 52 минути игра.

Във втората част силата на сервисите леко отслабна и имаше повече разигравания. Григор направи хубави изпълнения, с които отново показа, че е от най-атрактивните играчи в Тура. Но красотата от време на време не носи победи в тениса.

Вторият тайбрек беше без история. Григор направи двойна грешка за 1-2 и даде предимство на съперника си. Матео това и чакаше и с два безпощадни сервиса отвори разликата до 4-1. Последваха две разигравания, в които късмета беше на страната на Беретини. Първо му мина рискована минаваща, а след това Димитров се подхлъзна. Италианецът реализира първия от серията от пет мачбола след грешка на хасковлията.

Така Григор Димитров приключи и с Виена. Остава "Мастърс" 1000 в Париж. През този сезон най-добрият български тенисист има 18 победи и 20 загуби. Дано следващият е по-добър за него.