Григор Димитров загуби финала в Стокхолм от аржентинеца Хуан Мартин дел Потро с 4-6, 2-6. Хасковлията беше тотално надигран и само на моменти успя да напомни за високата си класа.

Аржентинецът игра мощно и концентрирано и чакаше грешките на българина. Това беше най-слабият мач на Григор в последния месец.

НА ЖИВО: Григор Димитров - Хуан Мартин дел Потро 4-6, 2-6

Григор Димитров - Хуан Мартин дел Потро 4-6, 2-6

Кой от двамата ще триумфира отново в Стокхолм?

Очакванията бяха Гришо да се възползва от вчерашния почти тричасов мач на своя съперник. Българинът започна с мощни сервиси, последвани от двойни грешки. Това показа, че е смутен.

Дел Потро достигна до две точки за пробив, с което загатна, какво ще се случва. Гришо се измъкна и също натисна сервиса на аржентинеца. В този период на мача се получиха няколко хубави разигравания, които напразно създадоха очаквания за зрелищна и оспорвана среща.

В петия гейм на мача Хуан Мартин направи пробива, който на практика го реши. Хасковлията беше видимо неуверен и грешеше наглед лесни топки.

Българинът опита да се върне и достигна до възможност за рибрейк. Късметът не беше на негова страна и минаваща излезе с малко в аут.

До края на частта аржентинецът сервира неотразимо и спечели с 6-4 за 41 минути.

Вторият сет беше като копие на първия. Разликата  беше, че Дел Потро направи два пробива, а Димитров спря да играе в края.

Гришо започна мощно и си взе лесно подаването. Дел Потро сервира силно и изравни. В третия гейм хасковлията изглеждаше смутен и играеше като начинаещ тенисист. Каквото и да предприемеше, следваше грешка. Решителният пробив стана факт.

Българинът направи последен опит да се върне. Той стигна до три възможности за пробив. Но и в трите случая мощните първи сервиси на аржентинеца влязоха.

Гришо взе още един гейм и спря да играе. Дел Потро спечели частта с 6-2 за 39 минути.

Статистиката е смазваща. Точките са 46 на 61. 15 на 22 при посрещане. Асовете са 5 на 9. Първите сервиси влизаха 62% на 70%, а успеваемостта им беше 61% на 76%.

Дел Потро спаси и четирите възможности за пробив със страхотни сервиси. Аржентинецът имаше възможност за брейк пет пъти и три пъти успя. Той просто беше по-добър днес.

Григор Димитров изигра отличен турнир в Стокхолм, като не даде шансове на първите си трима съперника. Той за втори път загуби финал в шведската столица. Там хасковлията вдигна първата купа от АТП в кариерата си.

Следващата седмица Григор Димитров ще играе на АТП 500 във Виена. Програмата му е изключително натоварена. Следват Париж и Лондон.

Хуан Мартин дел Потро защити титлата си от миналата година и отново показа, че не е от любимите противници на българския №1. Той има шест победи от осем мача срещу хасковлията.