Григор Димитров загуби доиграването с Новак Джокович и приключи участието си на турнира "Мастърс" 1000 в Синсинати. Двамата бяха на корта общо 32 минути, в които нямаше пробиви.

Гришо имаше една възможност да пробива, но сърбинът използва слабия му бекхенд и се изплъзна.

Григор Димитров - Новак Джокович 6-2, 3-6, 4-6 (доиграване)

Победителят ще излезе на корта два часа по-късно срещу Милош Раонич

Планът на Джокович ясен след подновяването беше ясен. Той трябваше да спечели четири гейма, в които сервира и го направи. Сърбинът не се интересуваше много, какво става когато посреща.

Надеждата беше хасковлията да достигне до брейкбол и това се случи при резултат 3-4 гейма. Той реализира страхотен форхенд за 30-40. Всички знаеха, че Джокович ще сервира на бекхенда на българина и стратегическата точка беше спечелена след сбъркан ретур.

Тази партия все пак беше най-дългата след последното подновяване. Но Джокович методично експлоатира обратния удар на Димитров и се спаси.

В последните два гейма сервиращите имаха пълно предимство, което беше достатъчно за Ноле да приключи с българските надежди.

Григор Димитров сдаде титлата в Синсинати, защото много рано се срещна с Новак Джокович. В този мач Гришо показа, че може да спечели, но не можа да си повярва и отстъпи.

Българинът не е активен, рискуващ и инциативен в най-важните моменти от мачовете. Сърбинът не е във върховата си форма, но когато дойдат решителните точки не трепва.