Най-добрият български тенисист Григор Димитров научи името на първия си съперник на турнира на твърди кортове от ATP 250 в Атланта (САЩ).

Това е неговият връстник Кевин Кинг, който в момента е под №405 в света, въпреки, че е професионален тенисист вече повече от 6 години. Представителят на домакините малко изненадващо се наложи във втория квалификационен кръг над силния аржентинец Гуидо Андреоци, който се отказа при резултат 6-7(6), 7-5, 3-1 за Кинг.

За сега роденият и живеещ в Атланта има общо четири мача в Тура и се надява в петия срещу Григор Димитров да постигне първата си победа. Той е левичар висок 191 см и има бекхенд с две ръце.

Най-големият успех на Кевин е титлата на турнира от сериите "Челънджър" в Кери (САЩ) през 2017 година, където победи във финала британеца Камерън Нори с 6-4, 6-1. Най-високото място, до което е достигал в ранглистата на ATP e №162.

При победа срещу Кевин Кинг, Григор Димитров отново ще играе срещу представител на домакините - Тейлър Фриц, отстранил хасковлията в първия кръг в Мадрид със 7-6(8), 7-6(4).

Григор Димитров загуби от Тейлър Фриц в Мадрид след два тайбрека

Българинът игра стабилно, но загуби решителните точки

По-нататък на пътя на българина в Атланта е отлично играещия в последните месеци французин Юго Умбер, с когото би играл на четвъртфинал. В битка за място на финал Гришо би срещнал Франсис Тиафо (САЩ) или Джордан Томпсън (Австралия).

Водач на схемата е спечелилият снощи турнира в Нюпорт (САЩ) Джон Иснър. В горната част на схемата са още: №3 Алекс де Минор (Австралия), Мариуш Копил (Румъния), №6 Раду Албот (Молдова) и финалиста от Нюпорт Александър Бублик (Казахстан).