Григор Димитров победи трудно в три сета южноафриканеца Кевин Андерсън със 7-6(3), 5-7, 6-2 и се класира за полуфинала на турнира в Стокхолм. Очаква се негов съперник утре да е аржентинецът Хуан Мартин дел Потро.

НА ЖИВО: Григор Димитров - Кевин Андерсън 7-6, 5-7, 5-2

Победителят ще играе на полуфинал в Стокхолм

Хасковлията постигна шеста победа срещу здраво сервиращия гигант от Южна Африка.

В първия сет Андерсън имаше две възможности за пробив, а Григор нито една. Така закономерно се стигна до тайбрек. Димитров успя да вкара противника си в разигравания, направи два мини пробива и спечели със 7-3.

Вторият сет беше много по-интересен. Възможностите за пробив се появиха и Димитров успя да се възползва в осмия гейм. Тогава южноафриканецът направи 3 двойни грешки. Гришо натисна съперника си и го накара да сгреши на мрежата.

Вместо да приключи мача, Димитров влезе в криза и загуби следващите четири гейма и сета с 5-7.

Третата част се оказа най-къса. Силата на сервиса на Андерсън се загуби. Той си повярва и реши да завършва бързо разиграванията, което доведе до много грешки от негова страна. Димитров започна да диктува темпото и успя да се отърси от срива, настъпил в края на втората част.

Андерсън спечели само два гейма и очевидно изпитваше затруднения. Последните разигравания само узакониха превъзходството на българина.

Мачът продължи 2 часа и 17 минути. Хасковлията спечели 104 точки срещу 89 на неговия противник. Андерсън направи "само" 9 аса и допусна 5 двойни грешки. Гришо завърши с 2 аса и 1 двойна грешка. Превъзходството на Димитров е в спечелените точки при втори сервис на противника - 20-7.