Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Маями след победа с 4:6, 7:6 (5), 6:4 срещу Ян-Ленард Щруф след 2 часа и 33 минути игра. Българският тенисист прекъсна лошата си серия в Маями, където нямаше победа от 2019 г. насам.

В началото на мача и двамата взимаха подаванията си, но при 2:2 Димитров направи двойна грешка, а след това сгреши още веднъж, а съперникът му се възползва и стигна до пробив. Първата ракета на България имаше два шанса да го върне още в следващия гейм, но Щруф успя да го измъкне. В края на първия сет Димитров пропусна още възможности за пробив и в крайна сметка съперникът му поведе.

Във втория сет и двамата печелиха своите сервис геймове. При 5:5 Димитров трябваше да отразява точка за пробив, но се справи. Стигна се до тайбрек, в който българският тенисист трябваше да се измъква от нова трудна ситуация. Той направи двойна грешка за 3:5, а Щруф имаше два сервиса. Димитров обаче взе четири поредни точки и вкара мача в трети сет.

Димитров завърши мача с 23 аса и спечели 83% от точките на първи сервис. Той направи 46 печеливши удара срещу 25 за съперника. Българинът допусна повече непредизвикани грешки - 36 срещу 27.

В третия кръг Димитров ще срещне 11-тия в световната ранглиста Яник Синер. Първата ракета на България има само един мач срещу италианеца - победа в три сета на турнира от сериите "Мастърс" в Рим през 2020.