Григор Димитров се разправи с германеца Миша Зверев с 6-3, 6-4 и утре ще играе с Фабио Фонини полуфинал на Stockholm Open. Българинът си направи добра тренировка, като загуби само 8 точки, когато сервираше. Германецът беше добър спаринг. Той не се намираше в най-доброто си здравословно състояние и прибягна до помощ от физиотерапевт между двата сета.

НА ЖИВО: Григор Димитров - Миша Зверев 6-3, 6-4

Григор Димитров - Миша Зверев 6-3, 6-4

Германецът играе с Гришо за трети път през 2017-а

Първата част продължи само 28 минути. В него хасковлията загуби само 5 точки на сервис. Зверев също изпълняваше отлични начални удари и се държеше до шестия гейм. В него Григор направи четири впечатляващи ретура и проби.

Българинът затвърди на нула, опита да направи втори брейк и приключи частта с нов силен гейм. Зверев стигна само до два успешно върнати сервиса.

Германецът прибегна до помощта на физиотерапевт в почивката между частите. Той видимо имаше проблеми с рамото и гърба.

След подновяване на играта нищо на корта не се промени. Димитров сервираше отлично, а Зверев успяваше да спасява подаването си. В шестия гейм имаше 16 разигравания, но германецът се измъкна.

Снимка 318871

Следващия сервис гейм на Миша реши мача. Григор внимателно разчете излизанията на своя противник и го накара да направи нужните му грешки.

След пробива беше въпрос на време, кога мачът ще приключи. Хасковлията се опита това да стане бързо и достигна до четири мачбола при 5-3. В гейма отново имаше 16 разигравания, но Миша се измъкна.

Българинът затвори мача при петия си мачбол с блестяща комбинация. С последния си сервис гейм той достави удоволствие на публиката, показвайки голямата разлика в класите.

Снимка 317339

Утре Димитров ще играе на полуфинал с Фабио Фонини, който победи в драматичен мач Джак Сок. Италианецът е много добър тенисист със слаби нерви. Българинът сигурно ще се възползва от това.

Със спечелените 45 точки от днешната среща Григор Димитров и на теория се класира за финалите на АТП в Лондон. Той е вече с 3500 точки при необходими в момента 3470.