Българският тенисист Григор Димитров записа убедителна победа над бившия №12 испанец Филисиано Лопес със 7:6(5), 6:4 във втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Синсинати.

Григор Димитров - Фелисиано Лопес, 7:6, 6:4

Мачът започва в 18 часа българско време

Първата ни ракета успя да се справи с левичаря за час и 29 минути. В третия кръг на надпреварата Гришо ще се изправи срещу победителя от срещата между Хуан Мартин дел Потро и Митчъл Крюгер.

Родният ни тенисист записа 11 аса, докато Лопес само 8.

Григор Димитров ще се изправи срещу Хуан Мартин Дел Потро

Ясен е съперникът на Григор за третия кръг в Синсинати

Българинът все още няма победа срещу аржентинеца

В първия сет Гришо имаше четири точки за пробив, а неговият съперник едва една, но нито един от двамата не успя да постигне брейк. Откриващите се сервис-геймове не представляваха трудност за тенисистите, но тайбрекът нямаше как да бъде избегнат. В него Димитров демонстрира изключително умна и съобразителна игра и се представи доста стабилно. Логично българинът взе първата част.

Във втория сет Гришо бе още по-убедителен и направи първия пробив в мача за 2:1, при това на нула. При 5:3 Димитров имаше мачбол, но началният удар бе за Лопес и левичарят се спаси, принуждавайки Григор да сервира за победата при 5:4. Все пак нашият състезател пропусна нови мачбола при 40:15 в десетия гейм, но в крайна сметка се справи и не допусна по-сериозни грешки, с което си осигури участието и на следваща фаза в турнира.