Българският тенисист №1 Григор Димитров се класира за полуфинал на турнира на тревни кортове, който се провежда в "Куинс клъб" в Лондон. Хасковлията спечели мач, който сам си направи труден срещу руснака Данийл Медведев с 6-3, 3-6, 6-3.

Медведев се контузи по време на разгряването, но в течение на срещата се възстанови и на моменти имаше предимство. В края руснакът смени синята си фланелка с бяла и загуби.

НА ЖИВО: Григор Димитров - Данийл Медведев 6-3, 3-6, 6-3

Григор Димитров - Данийл Медведев 6-3, 3-6, 6-3

Българинът отново е с шанс да се върне в Топ 10

Мачът започна със серия от пет поредни гейма за Гришо. Медведев не можеше да отговори на първия сервис на българина, а когато подаваше правеше непредизвикани грешки. Контузията в рамото която получи преди началото на срещата изглеждаше, че ще го доведе до бърза загуба.

Така си помисли Димитров и за малко да бъде наказан. Руснакът направи серия от три спечелени гейма и изравни играта. Четири силни сервиса измъкнаха първия сет за Гришо с 6-3 за 31 минути. Българинът вкара всичките си първи подавания в частта!

Снимка 300856

Вторият сет беше за Данийл. Докато Димитров си мислеше за утрешния полуфинал, Медведев се разигра. Той беше много стабилен, почти не грешеше и чакаше това да стори хасковлията.

Топките на руснака постоянно падаха на линията, а тези на българина в аут. Медведев можеше да пробие в началото, но го стори за 4-2. Това се случи в гейм продължил 18 разигравания. В него Димитров редуваше прекрасни сервиси с непредизвикани грешки.

Пробивът се оказа решителен и Медведев спечели сета с 6-3 за 40 минути.

Снимка 300863

Инерцията на руснака изглеждаше непреодолима. Той бързо поведе с пробив и 2-0 в третия сет, създавайки впечатлението, че мачът е негов. Тогава той се отпусна и леко отчаяният Григор успя да се върне за 2-2.

При 3-2 за българина Медведев смени синята си фланелка с бяла и на корта, като че ли се появи друг тенисист. Топките на руснака започнаха да излизат в аут, а хасковлията спря да греши.

Снимка 300858

В последните геймове Медведев загуби увереност и направи серия от грешки. При 5-3 за българина Данийл спаси с ас първия мачбол.

В последния гейм той се опита за последен път да върне пробива. Българинът започна с грешки. Но нервите на Медведев не издържаха. Апотеоз на настроението му беше последната точка, когато излезе на мрежата и изпрати топката в аут. Сетът завърши при 6-3 за 32 минути.

Утре Григор Димитров ще играе на полуфинал с победителя от мача между чехът Томаш Бердих и испанецът Фелисиано Лопес, които играят в момента. Точно Лопес е тенисистът, който отстъпи на българина на финала на същия турнир през 2014-а година.