Григор Димитров се класира за четвъртфинала на турнира на от ATP 500 в зала, който се провежда в австрийската столица  Виена. Българинът победи първата ракета на Гърция Стефанос Циципас 6-7 (5), 6-4, 6-3 за 2 часа и 13 минути.

В първия сет играта беше изключително равностойна, като изобщо не се стигна до възможност за пробив. Закономерно частта се реши в тайбрек, който се разви по много странен начин. Григор Димитров поведе с 5-0 точки, но след това загуби 7 последователни разигравания за 5-7.

Снимка 503058

През втората част Димитров направи брейк и поведе с 3-2 гейма. Това се оказа напълно достатъчно за българина да изравни сетовете след 6-4 и да вкара мача в трета решаваща част.

В нея превъзходството на хасковлията беше голямо. Той сервираше безупречно и нанесе решителния си удар в петия гейм. Григор поведе с 0-40 и реализира третия си брейкбол след двойна грешка на Циципас. Гъркът опита да върне брейка, но нашето момче не му даде шанс.

Снимка 503055

Така утре Григор Димитров ще играе с британеца Дан Еванс срещу когото има три победи от четири мача.

Рафаел Надал: Гледах голф у дома, когато Джокович беше дисквалифициран от US Open

"Това беше върхът на лошия късмет, жалко, че се получи така, но реферът, супервайзърът, нямаше други опции"