Най-добрият български тенисист Григор Димитров и Арина Сабаленка (Беларус) победиха Бианка Андрееску (Канада) и Рохан Бопана (Индия) с 2:6, 7:6(4), 10:7 в мач от втория кръг на Световната тенис лига на твърди кортове в Дубай, Обединените арабски емирства.

Въпреки успеха, тимът на "Фалконс", от който е част Димитров, изостава с 11:12 точки след срещата при смесените двойки. Сред зрителите за двубоя от отборния демонстративен турнир в Дубай бяха и родителите на българската тенис звезда.

По-късно днес предстоят мачовете на сингъл между испанката Паула Бадоса от отбора на "Фалконс" срещу французойката Каролин Гарсия от "Ийгълс", както и между съотборника на Григор Димитров - Новак Джокович (Сърбия) и австралиеца Ник Кирьос.

Димитров и Сабаленка изостанаха с 1:3 след пробив в четвъртия гейм на първия сет. При 2:4 те пропуснаха четири точки за пробив, допуснаха пасив от 2:5, а Андрееску и 42-годишният Бопана затвориха сета с нов пробив за 6:2.

Във втората част Григор Димитров и Арина Сабаленка поведоха с 4:3 след като спечелиха подаването на противниците, но допуснаха изравняване за 5:5 преди да вземат сета със 7:6. В тайбрека двамата наваксаха изоставане от 2:5 точки до победното 10:7.

"Фалконс" загуби първия си мач от Световната тенис лига вчера с 27:35 срещу тима на "Хоукс".

Григор Димитров стартира с победа първия кръг от Световната тенис лига на твърди кортове в Дубай