Германците Кевин Кравиц и Андреас Миес и аржентинците Максимо Гонсалес и Леонардо Майерс изиграха уникален мач на двойки на неофициалното световно отборно първенство "Купа Дейвис" в Мадрид.

Резултати и класирания от финалния турнир за "Купа Дейвис" в Мадрид
Обновена

В неделя ще стане известен новият световен отборен шампион по тенис при мъжете

Срещата между дуетите оформи победата на Германия срещу Аржентина с 3-0 и на практика класира европейците за четвъртфинал. Ако аржентинците бяха реализирали един от шестте си мачбола, те също щяха да продължат на напред.

Атрактивният двубой продължи 3 часа и 21 минути и отпрати следващия мач на корт "Аранча Санчес Викарио" САЩ - Италия да завърши в началото на днешния ден. Германците се наложиха в максималния брой геймове 39 с 6-7(4-7), 7-6(2), 7-6(20-18). Точките са 133-128. В турнирите от ATP не се играе на двойки трета част и се заменя с дълг гейм до 10 точки.

Третият тайбрек продължи, колкото един нормален сет и беше затворен при осмия мачбол за победителите. Така Германия най-вероятно ще срещне по-добрия от сблъсъка Казахстан - Великобритания. За целта Бундестима трябва да вземе поне една победа срещу Чили.

При чиста победа за чилийците, нещо което е почти утопия, напред ще продължи Аржентина. В мачовете на сингъл също имаше много борба, но и там накрая печелеха германците. Филип Колшрайбер обърна Гуидо Пея с 1-6, 6-3, 6-4 за почти два часа. След това Ян-Ленард Щруф се наложи над борбения Диего Шварцман с 6-3, 7-6(8). В тайбрека на втория сет Шварцман имаше точки за спечелването му, но не успя да удължи мача.